Tony Elumelu Foundation announces inaugural class of 1000 Entrepreneurs in the $100m Tony Elumelu Foundation Entrepreneurship Programme (TEEP)

After receiving over 20,000 applications from 52 countries across Africa, the application phase of the $100 million Tony Elumelu Foundation Entrepreneurship Programme (TEEP) ended on the 1st of March.

The Tony Elumelu Foundation Entrepreneurship Programme (TEEP)  a 12-week programme to equip startups with the basic skills required to launch and run their businesses at the early stage of their growth.The programme will bring together the best tools and frameworks to teach and hone entrepreneurship skills in Africa and globally.

The Tony Elumelu Foundation Entrepreneurship Programme #TEEP, a Pan-African entrepreneurship initiative of the Tony Elumelu Foundation, is a multi-year programme of training, funding, and mentoring, designed to empower the next generation of African entrepreneurs.

Here is the List of the 1,000 Entrepreneurs selected for the Tony Elumelu Foundation Entrepreneurship Programme (TEEP) :

Algeria

  1. Ait larbi Fatiha, Telecommunication
  2. Hofra Nassima, Manufacturing/Industry
  3. Lahrach Issam, Education and Training
  4. Ldk ‘Ldvk, Transportation
  5. Ziani cherif Chakib, Transportation

Angola

  1. Domingos Sebastião, Transportation
  2. Duarte Josã, Education and Training
  3. Paulo Nelson, Multiple
  4. Silva Vissolela, Multiple

Benin Republic

  1. Akil Elegbede, Manufacturing/Industry
  2. Attiba Tania conforte ismène,
  3. Education and Training
  4. Datondji Gaspard, Agriculture
  5. Dazogbo Norbert, Agriculture
  6. Goundi Adam, Construction
  7. Houessou Elie, Multiple
  8. Lawson L a mathus, Construction
  9. Moussa Mahamoud,
  10. Commercial/Retail
  11. Sounouvou Vital, Multiple
  12. Tidjani Falaq Sade, FMCG

Botswana

  1. Chokwe Hosiah Goitseone, Agriculture
  2. Lerato Motshwarakgole, Education and Training
  3. Nduchwa Mavis, Agriculture

Burkina Faso:

  1. Ilboudo Denis, Agriculture
  2. Kouamo tayo Claude lyonel, Construction
  3. Sidibe Moussa, Agriculture

Burundi

  1. Bahenda Joseph, Agriculture
  2. Gãrard Niyondiko, Manufacturing/Industry
  3. Iradukunda Lyse, Agriculture
  4. Kakunze Adelard, Multiple
  5. Lawrence Munezero, Agriculture
  6. Ntawigirira Deborah, Agriculture
  7. Ntirampeba Richard, Agriculture

Cape Verde:

  1. Leitão da Graça Camilo, Media and Entertainment
  2. Moreno Jose Cabo Verde, Agriculture
  3. Thaddeus kelechi Igbonwelundu, Commercial/Retail, Construction

Cameroon

  1. Abega Ines, Multiple
  2. Alomo atangana Marianne fabrice, Multiple
  3. Ebong Mesumbe Alan, Financial Services
  4. Ekoube Paule alexandrine, Multiple
  5. Emmanuel Mbulaf, Tourism/Hospitality
  6. Henri Makaki ngolle, ICT
  7. Joshua Mukuro Ndingwan, Healthcare
  8. Kaljop Irene alvine, Media and Entertainment
  9. Kongor Eric, Others
  10. Manga Engemise, Manufacturing/Industry

Central African Republic:

  1. Guerengomba Gabino, Multiple

Cote D’Ivoire

  1. Amany michel Konan, Multiple
  2. Bakayoko Mohamed lamine, Agriculture
  3. Balma Norbert ange frederick, Energy/Power Generation
  4. Foua Bi touvoly donatien, Education and Training
  5. Fulgence kouamé Kouakou, Agriculture
  6. Jonathas Joseph Gomon, Agriculture
  7. Kabran Thierry, Education and Training
  8. Khan jean-delmas Ehui, Multiple
  9. Koffi Wanze herve, Multiple
  10. Konan Jean Noel, ICT
  11. Losseni Bakayoko, Multiple
  12. Melagne Adolphe, Agriculture
  13. Odioh emilie raymonde
  14. Loukoury ãpse attafi boni, Others
  15. Sanogo Ziã ahmed, Commercial/Retail
  16. Theodore M’bra Koffi , Agriculture
  17. Yao Yao Frederic, Agriculture
  18. Yrot bahou Lyto rick, Others

Democratic Republic of Congo:

  1. Thethe Nseya, ICT
  2. Gloria Mulimba Bankwa, Others
  3. Kahamba Jean louis, Healthcare
  4. Kashita mbonga Michael, Construction
  5. Kuvuna Benedict Mundele, Manufacturing/Industry
  6. Mosala Matembe, Agriculture
  7. Sumbu Daddy, Agriculture

Djibouti

  1. Abdi osman Hassan, Transportation

Egypt:

  1. Abbas Ahmed, Agriculture
  2. Fawzy Ahmed, ICT
  3. Motawi Basant, Healthcare

Equitorial Guinea

  1. Adriana beheba Alais, Education and Training

Ethiopia

  1. Bekele Marta, Fashion
  2. Belete Getu, Manufacturing/Industry
  3. Guled Olad Mohamed, Agriculture
  4. Issa Abdurhaman, Manufacturing/Industry
  5. Mebrat Wondwossen, Agriculture
  6. Schulze Abynesh, Multiple
  7. Sinku Fikrie Sintayehu, Agriculture
  8. Tesfa Tsedeke, Waste Management
  9. Weldegebriel Samson Mebrahtu, ICT

Ghana

  1. Dzineku adukpo Charity, Education and Training
  2. Abubakar Ahmed-salim, Agriculture
  3. Adams Harriet, Agriculture
  4. Adiku Emmanuel, Healthcare
  5. Adobaw Isaac, Financial Services
  6. Adzo tagbor Justine, Multiple
  7. Aidoo George, Education and Training
  8. Alhassan andani Iddrisu, Education and Training
  9. Amable Emi-Beth, Agriculture
  10. Amanfo Joseph, Agriculture
  11. Ampadu Richard, Multiple
  12. Arikanki Matthew oye, FMCG
  13. Baalongbuoro Cletus, Energy/Power Generation
  14. Banin-plockey George, Multiple
  15. Bimpong Chris, Education and Training
  16. Bruce Robert, Energy/Power Generation
  17. Danso Kwabena, Manufacturing/Industry
  18. Darkudzi Kwashie, Agriculture
  19. Eka Sunday, Fashion
  20. Idowu Anthony, Agriculture
  21. Kendona Madonna, Fashion
  22. Kodwiw Alex, Others
  23. Marfo Kwame, Financial Services
  24. Oppong Kennedy, ICT
  25. Osei boakye Sheila, Education and Training
  26. Osei-kwasi Bushra, Agriculture
  27. Owusu-karikari Franklin, Agriculture
  28. Parku David, Agriculture
  29. Poku-amankwah Bradley, Energy/Power Generation
  30. Quaye Nii Tete Saashi, Multiple
  31. Sampana Clement, Agriculture
  32. Shava Freddie, Fashion
  33. Tanaa Billings John, Manufacturing/Industry
  34. Tetteh Eugene, Healthcare
  35. Wuankah Godwin, Others
  36. Yankson Steve, Multiple

Guinea

  1. Camara Ibrahima Sory, Agriculture
  2. Conde Aboubacar Biro, ICT
  3. Diakite Adama, Agriculture
  4. Olu-sawyerr Natina, Education and Training
  5. Souare Hassimiou, Agriculture

Guinea-Bissau

  1. Gomes Mayza, Commercial/Retail

Kenya

  1. Adel Collins, Agriculture
  2. Agan Stephen, ICT
  3. Akello Sarah, Tourism/Hospitality
  4. Amalia Alfi e, Others
  5. Amayo Meshack, Others
  6. Amolo Gabriel, Multiple
  7. Ayugi Peter, Energy/Power Generation
  8. Ayuka Dickson, Agriculture
  9. Baithili Moses, Agriculture
  10. Baraza Njalalle, Agriculture
  11. Beta Evans, Commercial/Retail
  12. Bikens Samwel, Multiple
  13. Busalire Onesmus, ICT
  14. Chana Mohamed, Energy/Power Generation
  15. Chege Grace, Agriculture
  16. Chege Martin, ICT
  17. Chesseto Charles, Agriculture
  18. Dr aghan Oscar, Construction
  19. Effi e Serah, Fashion
  20. Fanuel Jethron Ayumba, Education and Training
  21. Gard Tom, Agriculture
  22. Gicharu Amanda, Others
  23. Gichuhi mwethera Peter, Healthcare
  24. Gikonyo Cyrus, Manufacturing/Industry
  25. Githinji Nicholas, ICT
  26. Githongo Sammy, Agriculture
  27. Gitonga Alex, Agriculture
  28. Howard Elizabeth, Financial Services
  29. Imisa Eileen Ambasa, Education and Training
  30. Imunde Everlyn, Education and Training
  31. Ireri Zachary, Agriculture, Financial Services
  32. Jumba Nebert, Agriculture
  33. Kabarita Hiram, Agriculture
  34. Kabogo Josphat, Education and Training
  35. Kaburu Jesse, Education and Training
  36. Kadima Vincent, Multiple
  37. Kaiyoni Marrion, Agriculture
  38. Kamaitha Florence, Manufacturing/Industry
  39. Karimi Francis, ICT
  40. Kariuki James, Agriculture
  41. Kariuki Kenneth, Construction
  42. Kenneth Guantai, Manufacturing/Industry
  43. Kevine Omanyo, ICT
  44. Kiburu Allan, Agriculture
  45. Kima Ann, Others
  46. Kimaru Peter, Agriculture
  47. Kinyua Gibson, Agriculture
  48. Kipchirchir Chumba, Agriculture
  49. Kiuma George, Manufacturing/Industry
  50. Kivungi Zephaniah, Energy/Power Generation
  51. Koech Reuben, Commercial/Retail
  52. Koech Vincent, Transportation
  53. Kosgei Jonathan, ICT
  54. Lamwenya Kennedy, Energy/Power Generation
  55. Lewanyee Lekamandah, Multiple
  56. Machera Mumbi, Agriculture
  57. Makalliwa Alex, Others
  58. Manyara Samson Kiriinya, Agriculture
  59. Mark Osiyo odhiambo, Agriculture
  60. Matheka Cyrus, Healthcare
  61. Mayison Nicodem, Multiple
  62. Mbindyo John, Commercial/Retail
  63. Mburugu Antony, Transportation
  64. Mohamed Wahida, Agriculture
  65. Mtongolo Caroline, Agriculture
  66. Muasa Henry, Agriculture
  67. Muchiri Kenneth, Agriculture
  68. Muchiri Brian J.W., Agriculture, FMCG
  69. Mugambi Dan, Others
  70. Mugendi Edwin, ICT
  71. Mukandie Cornelia, Others
  72. Mulei Geoffrey, Manufacturing/Industry
  73. Mumbo Jason, Media and Entertainment
  74. Munene Julius, Agriculture
  75. Mungai John, Education and Training
  76. Munuve Ancent, Multiple
  77. Muriiithi Winnie, Commercial/Retail
  78. Muriuki Patrick, Agriculture
  79. Muriuki Gerald, Education and Training
  80. Murunga Elizabeth, Others
  81. Musela Saphan, Agriculture
  82. Musyimi Patrick Matei, Agriculture
  83. Musyimi Clement, Transportation
  84. Musyoka Christopher, Healthcare
  85. Muthee Kevin, ICT
  86. Muthiani Joseph, Commercial/Retail
  87. Mutua Paul, Agriculture
  88. Mutugi Timothy, Textile
  89. Muturi Stephen, Agriculture
  90. Muturi Nickson, Agriculture
  91. Mwanduka Brian, Energy/Power Generation
  92. Mwangi James, Construction
  93. Mwanziu Jane, Multiple
  94. Mwaura Geoffrey Gitau, Agriculture
  95. Mwenda Kelvin, Agriculture
  96. Mwiti Koome, Multiple
  97. Mzirai Didas, Construction
  98. Nahinga David, Construction
  99. Ndongwe Tapuwa, Energy/Power Generation
  100. Ndungu Anthony, Multiple
  101. Ndungu Joseph, ICT
  102. Ndung’u Tabitha, Agriculture
  103. Ndwiga Ian, Waste Management
  104. Ng’ang’a Andrew, Financial Services
  105. Ngugi Joseph, Agriculture
  106. Ngugi Janet, Education and Training
  107. Nickson Tom, Healthcare
  108. Njenga Catherine, Waste Management
  109. Njeri Janet, FMCG
  110. Njihia Paul, Construction
  111. Njuguna Robert, Multiple
  112. Nudi Levit, Healthcare
  113. Nyabuto Tonnie, Others
  114. Nyagah Ruth, Agriculture
  115. Nyalwal Margaret, Multiple
  116. Nyamongo John, Agriculture
  117. Nyamwaya Elly, ICT
  118. Nyangoya Clement, Education and Training
  119. Nyariki Lily, Commercial/Retail
  120. Obuya Ken, ICT
  121. Ocham Nicholas, Construction
  122. Ochieng’ Richard, Multiple
  123. Odhiambo Oyaro, Agriculture
  124. Odinya Jackson, Manufacturing/Industry
  125. Ododa James, Multiple
  126. Odongo Benard, Manufacturing/Industry
  127. Ogutu Patrick, Energy/Power Generation
  128. Oketch James, Agriculture
  129. Oketch Noah, Commercial/RetailOmari Japheth, Manufacturing/Industry
  130. Omondi Collins, Others
  131. Onyambu Eric, Agriculture
  132. Onyango Peter, Multiple
  133. Osborn Tom, Energy/Power Generation
  134. Oteyo Tom, Transportation
  135. Otieno Calleb, Agriculture
  136. Otieno David, Haulage/Logistics
  137. Otula Ian, Education and Training
  138. Owuor Tom, Agriculture
  139. Oyugi Albert, Construction
  140. Paul Martin, Intellectual Property Services
  141. Peter Susan Mwikali, Agriculture
  142. Philip Kibet, Financial Services
  143. Rigu Samuel, Agriculture, Waste Management
  144. Ronoh Philemon, Agriculture
  145. Ronoh Eric, Manufacturing/Industry
  146. Ruga Martin, Manufacturing/Industry
  147. Rukaria-kaumbutho Rachel, Healthcare
  148. Sakari Charles, Education and Training
  149. Shikuku Sharon, Construction
  150. Simon Gachaguah, Agriculture
  151. Sumba Samson, Education and Training
  152. Tumbo Jairus, Manufacturing/Industry
  153. Tune Jimmy, Transportation
  154. Twahir Said, Energy/Power Generation
  155. Wachieni Samuel, Agriculture
  156. Wafula Ronald, Manufacturing/Industry
  157. Waikunu Asuntah, Education and Training
  158. Wairimu Charles Gitau, Agriculture
  159. Wambita Annie, Healthcare
  160. Wandabwa Herman, Commercial/Retail
  161. Wandera Fedinard, Financial Services
  162. Wanene Sarah, Agriculture
  163. Wanjau David, Agriculture
  164. Wanjohi Angela, ICT
  165. Warui Winston, Agriculture
  166. Wesonga Victor, Agriculture
  167. Olu-sawyerr Natina, Education and Training
  168. Souare Hassimiou, Agriculture

Lesotho

  • Mefane Ma-Lord, Education and Training
  • Mosena Thabang, Agriculture
  • Tlali Tsitso, Multiple

Liberia

  1. Dennis William, ICT
  2. Gbelia Peter, Energy/Power Generation
  3. Mulbah James, Waste Management

Madagascar

  1. Rakotondramanana Hery Zo, Education and Training
  2. Rijaniaina jean michel Randrianarisoa, Agriculture
  3. Stamhuis Jan Dirk, Energy/Power Generation

Malawi

  1. Chinyama Gonjetso, ICT
  2. Mhango Victor, Agriculture
  3. Mponda Kingsley Sautso, Transportation
  4. Nkume Jean-Baptiste, Agriculture

Mali

  1. Bourama Bengaly, Agriculture
  2. Debey Henry, Transportation
  3. Diakite Hammou hammany, ICT
  4. Mamadou Mamoudou, Healthcare
  5. Togo Manassã, Agriculture

Mauritania

  1. Ly Ndao el waly, Agriculture

Mauritius

  1. Thajah Yajna Devi, Fashion

Morocco

  1. Badjie Modou Lamin, Agriculture
  2. Benjelloun Loubna, Education and Training
  3. El fakir Sami, Multiple
  4. Maalainine Mohamed Bouya, Healthcare

Mozambique

  1. Abreu Andreia Denise, Agriculture
  2. Adade Nilza, Tourism/Hospitality
  3. Matsinhe Vicente, ICT
  4. Weng Haider, Agriculture

Namibia

  1. Chipasha Naphtali, Multiple
  2. Ekandjo Foustinia, Tourism/Hospitality
  3. Loide ndeyapo Haihambo, Fashion

Niger

  1. Hachimou boukari Hadiza, Agriculture

Nigeria

  1. Abah Andrew, Agriculture
  2. Abass Ramon, Agriculture
  3. Abdulkabir Taiwo Jimoh, Multiple
  4. Abdullahi Muhammad, Agriculture
  5. Abidakun Sunday, Financial Services
  6. Abimbola Olusola, Agriculture
  7. Abimbola Oluwaseun, Commercial/Retail
  8. Abiodun Quadri, Multiple
  9. Abolude Eniola, Multiple
  10. Abraham Zacheous, Agriculture
  11. Abubakar Yusuf, Multiple
  12. Abubakar Sani, ICT
  13. Abubakar Mahmoud, Manufacturing/Industry
  14. Achikeh Chinedu, Commercial/Retail
  15. Adamu Fidelis, Commercial/Retail
  16. Adamu Amina, Education and Training
  17. Adebayo Olaide, Healthcare
  18. Adedayo Akinola, Healthcare
  19. Adedayo Oluwaseun, ICT
  20. Adeeko Uche, Education and Training
  21. Adegbile Adeyemi, Agriculture
  22. Adegbile Mayowa, Commercial/Retail
  23. Adegoke Oluwatosin, Agriculture
  24. Adeh Angela, Fashion
  25. Adejana Adetomilola, Agriculture
  26. Adeleye Peter, Multiple
  27. Adeleye (nee ogunleye) Olubunmi,
  28. Ademola Adebowale, Agriculture
  29. Ademoroti Adebanjo, Others
  30. Ademoroti Oluwabukola, Others
  31. Adeniran-adedokun Nkemdilim, Fashion
  32. Adeniyi Temitope, FMCG
  33. Adeola Olusoji, Agriculture
  34. Adeoye Abidemi, Agriculture
  35. Aderounmu Babajide, Agriculture
  36. Adesanya Adeleke Morounfolu, FMCG
  37. Adesina Kehinde, FMCG
  38. Adetuyi Olubukola, Others
  39. Adewoye Olumide, FMCG
  40. Adewumi Sule, Agriculture
  41. Adeyemi Esesua, Education and Training
  42. Adeyemo Olufunke, Others
  43. Adeyinka-edward Oghomwensemwen, Media and Entertainment
  44. Adive Ofure, Agriculture
  45. Adubiaro Hafi z, Agriculture
  46. Adubifa Oluwasijibomi, Agriculture
  47. Afebioye Bowale, FMCG
  48. Agbaje Aderonke, Fashion
  49. Agbo Jocelyne, Manufacturing/Industry
  50. Agbogo Michael, Multiple
  51. Agboneni Osazoduwa, Others
  52. Agbonlahor Oghogho, Agriculture
  53. Agim Udodi, Energy/Power Generation
  54. Aguda Babatunde, Others
  55. Aguluka Ugochukwu, Energy/Power Generation
  56. Agwu Mba, Agriculture
  57. Ahmadu Nwukabu, Agriculture
  58. Aigbovo Victor, Agriculture
  59. Aina Abraham, Construction
  60. Ajala Abiola, Multiple
  61. Ajala Afolake, Manufacturing/Industry
  62. Ajao Emmanuel, ICT
  63. Ajao Kehinde, Others
  64. Ajisegiri Desayo, Healthcare
  65. Ajose Tolulope, Education and Training
  66. Akande Omowunmi, Agriculture
  67. Akanni Olaleye, Manufacturing/Industry
  68. Akar Stephen, Healthcare
  69. Akarakiri Peter, Energy/Power Generation
  70. Akindele Sarah, Manufacturing/Industry
  71. Akinmulewo Blessing, Manufacturing/Industry
  72. Akinola Ajoke, Multiple
  73. Akinsanya Joseph, ICT
  74. Akinsiku Iyanu, Education and Training
  75. Akinyele Merriam, Education and Training
  76. Akpan Ekemini, Multiple
  77. Akpokiniovo-wekpe Elizabeth,Commercial/Retail
  78. Akubo Solomon Onu, Agriculture
  79. Akwe Usman, Agriculture
  80. Aladesuru Adewale Walter Emmanuel Education and Training
  81. Alagun Belema, Agriculture
  82. Alayande Babatunde, Agriculture
  83. Alfa Saude, Agriculture
  84. Aliu David, Multiple
  85. Amadi Christopher, Healthcare
  86. Aminu Moses Rex, Manufacturing/Industry
  87. Amujo Temitope, Agriculture
  88. Anaele Oluchi, Healthcare
  89. Anene Ogochukwu,Manufacturing/Industry
  90. Aninyei Doreen, Agriculture
  91. Arah Nkechi, Commercial/Retail
  92. Aransiola Damilola, Commercial/Retail
  93. Ariolu Uchechukwu, Agriculture
  94. Aroh Onochie, ICT
  95. Ashefor Reuben, ICT
  96. Assam Assam, Multiple
  97. Asubiaro Ademola, Financial Services
  98. Attah Lami, ICT
  99. Atuluku Adiya, Others
  100. Awe Funke, Agriculture
  101. Awogboro Olufemi, Construction
  102. Awojoodu Joycee, Others
  103. Awolaja Funmilayo, Agriculture
  104. Awoyemi Kehinde, Textile
  105. Ayanfabi Tunde Oyekanmi,
  106. Manufacturing/Industry
  107. Ayomaya Urwat Olaide,Education and Training
  108. Babalola Olabode, Others
  109. Bakare Abdulfatai Abidemi, Others
  110. Bakut Oluwaseun, Agriculture
  111. Bala Abubakar, Commercial/Retail
  112. Balami Ibrahim, FMCG
  113. BalogunWilson Edamisan,Energy/Power Generation
  114. Balogun Ademola,Media and Entertainment
  115. Bamgboye Aderemi, Multiple
  116. Bangoji Jemima, Fashion
  117. Banjoko Adeola, Others
  118. Bankole Oluwatade, Commercial/Retail
  119. Bassey Abiola, Agriculture
  120. Bayode Yemisi, Agriculture
  121. Benedict Emmanuel, Financial Services
  122. Benjamin uka Doris,Manufacturing/Industry
  123. Benson Nsikan, Fashion
  124. Berto Albert, ICT
  125. Bikawei Cephas, Agriculture
  126. Biriok Christian, Agriculture
  127. Bojuwoye Adeola, ICT
  128. Bojuwoye Oyindamola, Others
  129. Bolaji Femi, Agriculture
  130. Bolarinwa Iyanuoluwa, Others
  131. Boyle-komolafe Victor, Agriculture
  132. Brotugbare Oghenetega,Tourism/Hospitality
  133. Chidebe Runcie C.W., Healthcare
  134. Chioba Amaka, Others
  135. Christian Nonye, Multiple
  136. Christian Chimezie Chukwu,Media and Entertainment
  137. Chukwu Emmanuel, ICT
  138. Chukwujindu Ikenna,Energy/Power Generation
  139. Collins Chukwuebuka Ibeh,Education and Training
  140. Daniya Nasir Abubakar, ICT
  141. Danjuma Faith, Agriculture
  142. Daramola Anthonia, Agriculture
  143. Dau Danladi, Agriculture
  144. David Abiodun, Agriculture
  145. David Albert, Agriculture
  146. David Chijioke, Transportation
  147. Diala Norbert, Agriculture
  148. Dioka Chiemeka, Others
  149. Dolapo Agbele, Agriculture
  150. Douglas Emmanuel, Agriculture
  151. Eboreime Monalisa, Agriculture
  152. Ebubedike Igbokwe Chioma, Multiple
  153. Edem Edem, Manufacturing/Industry
  154. Effanga Jonathan, Agriculture
  155. Effi ong Ema, Multiple
  156. Egbulefu Okechukwu, Tourism/Hospitality
  157. Eghosa Helen, Manufacturing/Industry
  158. Egonmwan Philip, Agriculture
  159. Ekanem Imaobong, Agriculture
  160. Ekanem Oluronke, Fashion
  161. Ekebor Kelechi, Agriculture
  162. Ekeoma Chika, Fashion
  163. Eko-Aderinoye Aderonke, Agriculture
  164. Ekosini Oke, Fashion
  165. Ekwebelam Benjamin, Multiple
  166. Elebeonu Levi, Agriculture
  167. Eloho Sylvester, Healthcare
  168. Emeka Ebo, ICT
  169. Emembolu Chinedu, Fashion
  170. Enefola Chris, Agriculture
  171. Enoh Emmanuel, ICT
  172. Eseyin Johnson Tayo, Haulage/Logistics
  173. Esho Temitope Olabisi,Manufacturing/Industry
  174. Esimai Ogechi, Education and Training
  175. Esoimeme Adesuwa, Others
  176. Eteng Eno, Education and Training
  177. Ettu Olanrewaju, Agriculture
  178. Eyakephovwan Joseph, Oil & Gas
  179. Eze Joy, Agriculture
  180. Eze Moses, Manufacturing/Industry
  181. Ezeani Frances, Manufacturing/Industry
  182. Ezegbu Chukwudube, Tourism/Hospitality
  183. Ezenwajiaku Nnaemeka, Haulage/Logistics
  184. Ezeobi Ositadinma, Waste Management
  185. Ezeobodo Samuel, Healthcare
  186. Ezerioha Collins, Multiple
  187. Fabby Agbor, Education and Training
  188. Fadairo Olurunnifewa, ICT
  189. Fajuyi Adebola Priscilla, Others
  190. Fakolade Adedamola, Multiple
  191. Farouk Jamilah, Fashion
  192. Fasuba Bukola, Commercial/Retail
  193. Fawehinmi Kaosarat, Fashion
  194. Fola’-alade Tejumade, Commercial/Retail
  195. Friday Benson, Media and Entertainment
  196. Gafar Adekunle, Education and Training
  197. Gaiya Harry, Construction
  198. Garba Abubakar, Construction
  199. Garuba Toyin, Haulage/Logistics
  200. Gbadegesin Tosin, Manufacturing/Industry
  201. George Evans, Media and Entertainment
  202. George Truth, Agriculture
  203. Gumut Ishaku, Media and Entertainment
  204. Habib Abisoye, Agriculture
  205. Hakeem Habib, ICT
  206. Hart Uchenna, Healthcare
  207. Hassan James, Agriculture
  208. Ibe Christy, Others
  209. Ibidapo-obe Babatunde, Others
  210. Ibrahim Lasisi, Manufacturing/Industry
  211. Ibrahim Abdulmalik, Transportation
  212. Ichemati Gift, Waste Management
  213. Idachaba Achenyo, Waste Management
  214. Idialu Kennedy, Multiple
  215. Idiaro Rasaq K.,Intellectual Property Services
  216. Idiong Joshua, Agriculture
  217. Idoko Stephen, Manufacturing/Industry
  218. Idowu Seun, Haulage/Logistics
  219. Iguisi Uhunoma, Manufacturing/Industry
  220. Igwe Afamefuna, Others
  221. Igweike Uchenna, Agriculture
  222. Igyuse Saater, Healthcare
  223. Ihuoma Raymond, Media and Entertainment
  224. Ikhidero Rosemary, Haulage/Logistics
  225. Ikokwu Chidozie, Education and Training
  226. Ikpe Benedict, Construction
  227. Ikujenyo Funmilayo, Healthcare
  228. Ilesanmi Olawunmi, Education and Training
  229. Iliya Daniel, Others
  230. Imagbe Ese, Fashion
  231. Imbufe Pius, Waste Management
  232. Inyang Ndifreke, Others
  233. Irubor Francis, Agriculture
  234. Isabor Colif, Multiple
  235. Isangikpaha Edidiong, Fashion
  236. Ishaya Selya, Agriculture
  237. Itayemi-salami Oluwakemi Commercial/Retail
  238. Iweka Kingsley, Multiple
  239. Iyanro Michael, Healthcare
  240. Iyiola-jacobs Olayiwola, Others
  241. Izevbigie Nosakhare, Healthcare
  242. Jegede Oluwatosin, Education and TrainingJeremiah Eberechukwu, Manufacturing/Industry
  243. John Ahinaje, Education and Training
  244. John Ogozi, Multiple
  245. John-salako Adedayo, Tourism/Hospitality
  246. Joseph-Ebare Ehizele, Healthcare
  247. Joy Ihuoma Eze Kanu, Manufacturing/Industry
  248. Justice Angel, Agriculture
  249. Kachina Philip, Agriculture
  250. Kange Ogola, Others
  251. Karaye Aisha, Manufacturing/Industry
  252. Kasali Bolanle, Healthcare
  253. Kazeem Kamorudeen, Haulage/Logistics
  254. Kehinde Damilola, Waste Management
  255. Kingsley Jackson,Energy/Power Generation
  256. Kodu Oghenevwede, Agriculture
  257. Kolade Adeyemi, Education and Training
  258. Kolajo Adewole, ICT
  259. Koleowo Adedayo, Others
  260. Komolafe James, Education and Training
  261. Kwekowe Christopher, ICT
  262. Lapinni Akinyemi, Waste Management
  263. Lawal Lukman, Agriculture
  264. Lawson Oluwatosin, Fashion
  265. Liman Hauwa, Fashion
  266. Macaulay Yetunde,Education and Training
  267. Madaki Rabeeu, Intellectual Property Services
  268. Madukoma Ogechi, Manufacturing/Industry
  269. Magaji Ibrahim, Agriculture
  270. Mariam Adams, Education and Training
  271. Mathew Adekunle Oguntayo, ICT
  272. Matthew Olabisi, Waste Management
  273. Memejohwo Anthony, Construction
  274. Modunkwu Amaechi,Manufacturing/Industry
  275. Mohammed Danjumma, Agriculture
  276. Mohammed Jawa Umar, Others
  277. Moses Stephen, Media and Entertainment
  278. Mosuro Folarin, Agriculture
  279. Mosuro Eniola, FMCG
  280. Musa Halliru Farida, Fashion
  281. Naomi Grace Smith, Multiple
  282. Ndubuisi Chikeruo, Agriculture
  283. Ndukwu Michael, Agriculture
  284. Ngene Chinenye, Agriculture
  285. Nicholas Anene,Energy/Power Generation
  286. Njoku Chibuike Goodnews, ICT
  287. Nkwocha Tochukwu,Education and Training
  288. Nnorom Chidiebere, Tourism/Hospitality
  289. Nsikak Ekpo, Multiple
  290. Nwabueze Tobechukwu,Media and Entertainment
  291. Nwachinemere Emeka, Agriculture
  292. Nwachukwu Eme-Okafor, Transportation
  293. Nwagbo Chinedu, FMCG
  294. Nwajiugo Anthony, Multiple
  295. Nwakalor Oluremi Folahan, Agriculture
  296. Nwankwor Chikezie, Financial Services
  297. Nwaoduh Chijioke, Education and Training
  298. Nweke Chukwunonso, Education and Training
  299. Nwokocha Kelechi, Tourism/Hospitality
  300. Nworie Olufunmilola, Agriculture
  301. Nwose Felix, Agriculture
  302. Nwume Francisca, Commercial/Retail
  303. Nyong David, Others
  304. Nzewi Uchenna, Multiple
  305. Obasi Chigozie, Agriculture
  306. Obayi Onyinye, Healthcare
  307. Obi Christopher Manufacturing/Industry
  308. Obiabunmo Okechukwu Manufacturing/Industry
  309. Obianuju Mbanusi, Tourism/Hospitality
  310. Obiora Ikechukwu, Manufacturing/Industry
  311. Obot Victor, Agriculture
  312. Obot Obot, Manufacturing/Industry
  313. Ochang Ernest, Healthcare
  314. Odimegwu Precious,Education and Training
  315. Oduah Chukwunonso, Manufacturing/Industry
  316. Odubitan Akin, Healthcare
  317. Oduh Matthew, Agriculture
  318. Odumukwu Rita, Multiple
  319. Oduobi Chinyere, Agriculture
  320. Offor Chioma, Education and Training
  321. Ogbaragu Justice, Agriculture
  322. Ogbeh Owuno, Financial Services
  323. Ogbonnaya Chijioke, Others
  324. Ogbuka Chidindu, Manufacturing/Industry
  325. Ogidigben Oghenekevwe, ICT
  326. Ogu Jerome I., Agriculture
  327. Oguche Benjamin Opaluwa, Agriculture
  328. Ogunbanjo Olumide, Agriculture
  329. Ogunbiyi Owolabi, Education and Training
  330. Ogundeji Olaoluwa, Others
  331. Ogundiran Ayodeji, ICT
  332. Ogunlowo Oladejo, Agriculture
  333. Ogunwale Bolajoko, FMCG
  334. Ogwu Abraham, Agriculture
  335. Oiku Harvey, Manufacturing/Industry
  336. Ojemuyiwa Ojetemola, Multiple
  337. Ojenagbon Anthonia, Others
  338. Ojigbo Onome, Multiple
  339. Ojinnaka Kelechi, Multiple
  340. Ojo Temitope, Agriculture
  341. Ojo Bolaji, Agriculture
  342. Ojokojo Maxwell, Agriculture
  343. Okafor Lambert, Others
  344. Okaisabor Ohimai, Agriculture
  345. Oke Paul, Multiple
  346. Oke Folashayo, Media and Entertainment
  347. Okeibunor Charles,Education and Training
  348. Okeke Chineze, Agriculture
  349. Okeke Chimaobi, Commercial/Retail
  350. Okeke Hope Ukamaka, FMCG
  351. Okocha Nkem, Financial Services
  352. Okoegwale Rachel, Commercial/Retail
  353. Okoilu Prudence, Others
  354. Okolo Ruth, Commercial/Retail
  355. Okonkwo Ekene, Waste Management
  356. Okorie Uwaezu, Agriculture
  357. Okorie Obumneke, Construction
  358. Okoro Samuel, Fashion
  359. Okoroafor Kingsley, Agriculture
  360. Okoroafor Samuel, Agriculture
  361. Okoroafor Augustine,Manufacturing/Industry
  362. Okpara Grace, Agriculture
  363. Okwor Emmanuel, Multiple
  364. Olabintan Kolapo, Multiple
  365. Oladipupo Abayomi, Agriculture
  366. Olafare Olukunle, Agriculture
  367. Olagbuyiro Folarin, Healthcare
  368. Olaleye Oluwatosin, Manufacturing
  369. Olamor Christopher, Agriculture
  370. Olaniyi Tobi, Energy
  371. Olanrewaju Adeline, Education
  372. Olanrewaju Adeloye, Healthcare
  373. Olatunji Olatunde, Waste Management
  374. Olawale Omoniyi, Financial Services
  375. Olayemi Adeniyi, ICT
  376. Olofi ntunde Ayodele, Others
  377. Oloyode Olamide, Manufacturing
  378. Olapade James, Agriculture
  379. Olusola Adebola, Commercial Retail
  380. Oluwafemi Oyeniyi, Agriculture
  381. Oluwasesan Akanbi, Agriculture
  382. Oluwole Emmanuel, Others
  383. Omitogun Abolaji, Others
  384. Omahin Omoh, ICT
  385. Omakagbo Sunny, FMCG
  386. Omon Edith, Agriculture
  387. Omorodion Paul, Agriculture
  388. Omotola, Kolawole, Agriculture
  389. Oni Olatunde, Agriculture
  390. Oniwon Anthony, Education & Training
  391. Oniyilo Olubunmi, Manufacturing
  392. Onoakpoyovwire adeho Precious,Construction
  393. Onunkwo Chukwuemeka, Others
  394. Onwordi Christian Agriculture
  395. Onwueke Cynthia, Energy
  396. Onwumere Florence, Agriculture
  397. Onyebuchi Ada-Curtis, Agriculture
  398. Onyejike-Ananaba,Fashion
  399. Onyekwena Florence, Agriculture
  400. Onyemaeme Kenechukwu, ICT
  401. Onyemaenu Matthew, Others
  402. Onyemeka Regland, Agriculture
  403. Onyenekwe Israel, Media & Entertainment
  404. Onyia John, Agriculture
  405. Orga John, Agriculture
  406. Orga Ritdimwa, Agriculture
  407. Oriabure Godwin, Others
  408. Oriaku Henry, Commercial/Retail
  409. Orunmuyi Akintune, Healthcare
  410. Osagie Kennedy, ICT
  411. Oseni (nee Wada), Commercial/Retail
  412. Oshin Saeed, ICT
  413. Oshiobugie Kenneth, Multiple
  414. Osokolo Odigwe, Manufacturing/Industry
  415. Osonwanne Boniface, ICT
  416. Ossai Thomas, Agriculture
  417. Osuagwu Ada, Others
  418. Osuagwuh Charles, Agriculture
  419. Osubor Ndidi Jill, Manufacturing/Industry
  420. Osuntokun Temitope, Waste Management
  421. Ottor Maria, Agriculture
  422. Otun Motunrayo, Others
  423. Oveh Avwerosuoghene, Energy
  424. Oviemaigho Edirinverere, Fashion
  425. Ovio-onoweya Keturah, Multiple
  426. Owubu Ebade, ICT
  427. Owoeye Olakunle, Multiple
  428. Owoh Sylvester, Agriculture
  429. Owoicho moses Enokela, Healthcare
  430. Oyarinu Funmilayo, Others
  431. Oyedeji Adebola, Others
  432. Oyedele Adesola, Agriculture
  433. Oyedotun Ahmed, Agriculture
  434. Oyegoke Abiodun, Construction
  435. Oyegun Nosakhare Multiple
  436. Oyeleye Kofoworola, Education & Training
  437. Oyewole Oluwaseun, Commercial/Retail
  438. Ozemoya Stella, Agriculture
  439. Peters Eleojo, Commercial Retail
  440. Peter-thomas Hembadoon, Multiple
  441. Quadri Mahassin, Commercial/Retail
  442. Raji Olwuakemi, Agriculture
  443. Raji Elizabeth, Others
  444. Saiza Emmanuel, Agriculture
  445. Samuel Olatunji, Agriculture
  446. Sani Jamilu, ICT
  447. Sawyer Oluwatosin, ICT
  448. Siakpere Oghenekevwe, Others
  449. Soladogun Ilyas, Commercial/Retail
  450. Solanke Oluwatomi, Commercial/Retail
  451. Somide Olaoye, Commercial/Retail
  452. Soremekun Olakunle, Manufacturing/Industry
  453. Soyinka Florence, Multiple
  454. Spencer-tekenah Adeyinka biobele ,Education/Training
  455. Success Okwaraoha, Manufacturing/Industry
  456. Temidayo Risikat, Manufacturing/Industry
  457. Thaniels Thaniels C.C, Agriculture
  458. Tijani Adam, Agriculture
  459. Ubalua Valentine, Education & Training
  460. Ubong Inyang, Agriculture
  461. Ucheaga Chizaram, Education & Training
  462. Udoaka Etini, ICT
  463. Udoh Ofonmbuk, Agriculture
  464. Udoko Ime, Agriculture
  465. Udom Chioma, Fashion
  466. Udomi Victoria, Agriculture
  467. Ugah Solomon, Information and CommunicationTechnologies
  468. Uger Mnena, Fashion
  469. Ugwu Patience, Agriculture
  470. Ugwu Lilian, Construction
  471. Ugwu Chinedu, Waste Management
  472. Ugwuoju Ukamaka, Others
  473. Ukonu Angela, Waste Management
  474. Ukporo Edu, Healthcare
  475. Umar Hamamatu, Fashion
  476. Umoh Uduak, Agriculture
  477. Umoh Charles eventus, Commercial/Retail
  478. Umoh Idongesit, Fashion
  479. Urama Bertrand, Multiple
  480. Usoroh Eno, Education and Training
  481. Utomudo Kesena, Others
  482. Uvieghara-lark Jite, Education and Training
  483. Williams George, Media and Entertainment
  484. Williams Samuel, Media and Entertainment
  485. Wokoma Saate, Commercial/Retail
  486. Woolward Taffi , Fashion
  487. Workung Rita, Agriculture
  488. Yadudu Muhammad, Agriculture
  489. Yahaya Jessica, Agriculture
  490. Yinusa Kehinde, Healthcare
  491. Zion Oshiobugie, Education and Training
  492. Zubairu Itopa, Education and Training
  493. Zun Nathan, Agriculture

Republic of the Congo

  1. Maniema nzambi Roger, ICT
  2. Pandzou Giscard destin, Financial Services

Rwanda

  1. Assani Elolo, Others
  2. Clarisse UWINEZA, Agriculture
  3. Dieudonne NKOMEJEGUSENGA, Education and Training
  4. Francois Nkulikiye, Others
  5. Hitimana Emmanuel, Manufacturing/Industry
  6. Iragena Jean Leon, Telecommunication
  7. Marie claire Murekatete, Transportation
  8. Mitali Julien, Intellectual Property Services
  9. Muhire Louis Antoine, ICT
  10. Rurangirwa Marie Rose, Healthcare
  11. Russell Lauren, Commercial/Retail
  12. Sebazungu Theodomir, Healthcare
  13. Twagirayezu Amani, Agriculture
  14. Victor Nkindi, ICT
  15. Zizinga Sam, Education and Training

SAHARAWI ARAB DEMOCRATIC REPUBLIC

  • Abe Oct/17/1986, Manufacturing/Industry

SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE

  1. Gomes afonso neto Edwlne, Construction
  2. Waley Carvalho, Multiple

Senegal

  1. Beye Papa birame, Construction
  2. Gombo amady Ahmat, Manufacturing/Industry
  3. Niang MÃcdoune, Agriculture
  4. Sarr Racine, Commercial/Retail
  5. Seck Amara, Construction

Sierra Leone

  1. Desince Aisha, Agriculture
  2. Nonie Edmond, Commercial/Retail
  3. Turay Frances, Waste Management

Somalia

  1. Abdirahman Mohamed, Healthcare
  2. Aw-abdi Mustafa, Transportation

South Africa

  1. Alemide Jeff Bamidele, Media and Entertainment
  2. Anaso Chibuzo, Multiple
  3. Ani Rosemary, Manufacturing/Industry
  4. Bavoueza-guinot Venicia, Media and Entertainment
  5. Charles Tshwane, Transportation
  6. Dludla David, Energy/Power Generation
  7. Efenewuh Ekiawan, Commercial/Retail
  8. Emily Nyama, Manufacturing/Industry
  9. Junior devokolo Tamba, Transportation
  10. Kagaba Richard, Healthcare
  11. Legrand Jude, Agriculture
  12. Makaya ondengue Freddy destin, ICT
  13. Malefo Thabiso, Waste Management
  14. Mataboge Bonolo Gugulethu, Fashion
  15. Mcpherson Sharron, Education and Training
  16. Mitha Vijay, Energy/Power Generation
  17. Molotsi Lesego, Education and Training
  18. Moses Jerome, Others
  19. Moyo Carlos, Construction
  20. Mpengele Papin d’Eve, Agriculture
  21. Mthembu Thamsanqa, Energy/Power Generation
  22. Muthusamy Patterson Paul Leslie, Commercial/Retail
  23. Nyakurwa Charles, Construction
  24. Roberts Janine, Others
  25. Roelofse Jolene, Fashion
  26. Roets Sarel, ICT, Manufacturing/Industry
  27. Sithole Siphiwe, Agriculture
  28. Sithole Bonga, Commercial/Retail
  29. Tosin Olofi n, Energy/Power Generation
  30. Tusse Rodrigue, Multiple
  31. Xhakaza Yandiswa, Others

SOUTH SUDAN

  1. Lubanga Consolate, Fashion

SUDAN

  1. Hamdain Ahmed, Haulage/Logistics

SWAZILAND

  1. Zulu Mongezi Chief, Agriculture

Tanzania

  1. Chijenga Baraka, Agriculture
  2. Crouch Graham, Agriculture
  3. Festo Elia, Agriculture
  4. Gwamaka Eric, Agriculture
  5. Karonjo Teresia, Agriculture
  6. Kibonajoro Bukhary, ICT
  7. Kitomari Mercy, Agriculture
  8. Komba Lunyiliko, Manufacturing/Industry
  9. Ludovic Ian, Agriculture
  10. Lwakabamba Gloria, Media and Entertainment
  11. Masasa Yohana, Agriculture
  12. Mbwiga Reuben, Agriculture
  13. Mwasege Nsajigwa, Manufacturing/Industry
  14. Mwijage Christian, Waste Management
  15. Petro simfukwe Eliud, Agriculture
  16. Pickering Michelle, Multiple
  17. Shirima Justin, Agriculture

Togo

  1. Anifrani Kossiwa, Commercial/Retail
  2. Tchant Lorimpo, Manufacturing/Industry

Tunisia

  1. Ben arbia Hamza, Education and Training
  2. Mahamat roua Abakar, Construction

Uganda

  1. Andrew Kyepa, Agriculture
  2. Asingia Brian, Education and Training
  3. Atim Lorna Okeng, Tourism/Hospitality
  4. Bamugye Andrew, Agriculture
  5. Bangi Livingstone, Agriculture
  6. Bob Kumakech, Others
  7. Cherop Joel, Agriculture
  8. Emmanuel Mukisa, Education and Training, Healthcare
  9. Etyang Edgar, Others
  10. Henry Makumbi, Commercial/Retail
  11. Kagga Suuna, Agriculture
  12. Karuguru Tumukunde, Tourism/Hospitality
  13. Kasawe Moses, Agriculture
  14. Katamba Michael, Agriculture
  15. Katwesigye Brenda, Healthcare
  16. Kavulu Jovia, Others
  17. Kintu Lubowa, Agriculture
  18. Kyalema Joyce, Agriculture
  19. Kyamanywa Brian, Manufacturing/Industry
  20. Lucy mary Athieno, Manufacturing/Industry
  21. Mayombwe sekatawa Faizo, ICT
  22. Mbabazi Victoria, Agriculture
  23. Miano Benjamin, Agriculture
  24. Mucunguzi Cleopas, Agriculture
  25. Mugeere Ivan, ICT
  26. Mugwanya Arthur, Manufacturing/Industry
  27. Muwonge Haruna, Agriculture
  28. Nagadya Christine Ritah, ICT
  29. Nakatudde Stella, Others
  30. Ntende Kenneth, Financial Services
  31. Nyesigye Amon, Commercial/Retail
  32. Onen Rogers, Others
  33. Opeitum Pius, ICT
  34. Oweta Gloria, Agriculture
  35. Owor Domisiano, Transportation
  36. Rugaju Abel, ICT
  37. Rwakijuma Vincent, Agriculture
  38. Sseguya Raymond, Agriculture
  39. Ssekatawa Geoffrey, Oil & Gas, Waste Management
  40. Stephen Ecwinyu, Agriculture
  41. Toolit akecha Simon, Manufacturing/Industry
  42. Wagido Edmund, Manufacturing/Industry
  43. Walugembe Francis, Agriculture
  44. Wandera Bob, Commercial/Retail
  45. White Jared, Healthcare

ZAMBIA

  1. Bowa Dorcas, Healthcare
  2. Chaloba Mwilah, Agriculture
  3. Kantumoya Aaron, Agriculture
  4. Kapinga Bill, Agriculture
  5. Luhila Frida, Agriculture
  6. Luyanga Andrew, Haulage/Logistics
  7. Mukumbuta Inambao, Multiple
  8. Mulenga Charles, Construction
  9. Musariri Sam, Healthcare
  10. Mutenda Kakoma,Waste Management
  11. Mwamba Mathews, Commercial/Retail
  12. Mwamba Kizita shula, Education and Training
  13. Ng’ambi Chaka, Agriculture
  14. Ng’ambi godwell Kennedy, Others
  15. Nkwanda Byenda, Fashion
  16. Nyambe Paul, Agriculture
  17. Sapna Sood, Healthcare

ZIMBABWE

  1. Chikwenengere Mcwilton, Education and Training
  2. Dube Mehluli, Energy/Power Generation
  3. Dzingirai Tichaona Ignatius, Energy/Power Generation
  4. Mazingi Mellisa, Fashion
  5. Mpofu Senzeni, Fashion
  6. Mtutu Victor Kevin, Manufacturing/Industry
  7. Muketsi John, Commercial/Retail
  8. Musvaire Tawanda, Manufacturing/Industry
  9. Mutamiri Ian, Education and Training
  10. Muwomo Tendayi, Information and Communication Technologies
  11. Nderezina Herbert, Energy/Power Generation
  12. Tinashe Nyoni, Education and Training

 Download the Full List of the 1,000 Entrepreneurs in PDF Format

Congratulations to all the selected participants for the Tony Elumelu Foundation Entrepreneurship Programme

For More Information:

Visit the Official Webpage of the Tony Elumelu Foundation Entrepreneurship Programme

SHARE
Previous article2015 Nyamuka Zambia Business Plan Competition for Zambian Entrepreneurs ( K250,000 to execute your Business Ideas)
Next articleSiobhan Davies Dance Artists And Curators Mentorship Programme, United Kingdom
Team Lead OFA | [email protected], [email protected]

LEAVE A REPLY